ALERGIE NA ZELENINU A OVOCE

« seznam článků
Rubriky: Zdraví

publikováno: 12.09.2018

Studie ukázaly, že některé odrůdy jsou méně alergizující než jiné, proto není nutné je z jídelníčku vyřazovat. Které to jsou, informovali naši kolegové z německé organizace Stiftung Warentest.

Zkřížená alergie, která u osob alergických na pyl nastupuje po konzumaci některých druhů ovoce a zeleniny se odborně nazývá orální alergický syndrom. Většina potíží se projevuje ihned po konzumaci – svědění rtů a jazyka, podráždění či pocit pálení v ústech nebo na patře, kožní vyrážka, svědění nebo zarudnutí, alergická zimnice. Zřídka může dojít i k střevním nebo dýchacím potížím či dokonce k anafylaktickému šoku.

Jste-li tedy alergičtí na pelyněk, můžete reagovat podobně i na syrovou mrkev nebo celer, dráždí-li vás travní pyl, můžete mít problémy s rajčaty. Nejčastěji se problém zkřížené alergie týká osob alergických na pyl břízy – více než polovina jich má potíže s některým z běžných druhů ovoce nebo zeleniny, například s jablky, hruškami, broskvemi, třešněmi či jahodami. Příčinou zkřížené alergie je potravinový obsah jistých alergenních proteinů, které jsou velmi podobné pylovým alergenům.

Dobrá rada: Nevzdávejte se úplně ovoce a zeleniny, na které se u vás projevila alergická reakce. Mimo pylovou sezónu mají někteří alergici slabší nebo dokonce zcela zanedbatelné potíže při konzumaci stejného ovoce nebo zeleniny.

Obsah alergenů podle odrůdy

Jak moc alergenních proteinů ovoce či zelenina obsahuje, záleží na odrůdě. V Ústavu pro biotechnologii přírodních látek Technické univerzity v Mnichově zkoumali 23 odrůd rajčat a 20 odrůd jahod. Nebyl zjištěn znatelný rozdíl mezi běžnou zeleninou a ovocem a těmi s označením „organický“ či „bio“.

Nejvyšší obsah alergenů obsahovala rajčata Farbini a Bambello, nejnižší Rhianna a Rugatino. Rajčata sušená na slunci nebo v troubě v sobě měla podstatně méně alergenů než čerstvá.

Podle výsledků zkoumání nejsou pro alergiky vůbec vhodné jahody Florika. Naopak bílá odrůda Leigong má nejnižší alergenní potenciál. Mnohé zahradní odrůdy jako oblíbená Elsanta nebo Mieze Schindler, vyšlechtěná již v roce 1925, mají také celkem nízký obsah alergenů.

Dobrá rada: V obchodech a na trzích se zajímejte, jaké odrůdy je nabízené zboží. Podle toho si pak vybírejte.

Starší odrůdy jablek jsou lépe snášeny než nové

Podle údajů německé organizace Přátelé země vyvolávají staré odrůdy jako Alcmene, Parména zlatá či Boskoopské červené mnohem méně alergických reakcí než novější jako Golden Delicious nebo Granny Smith.

Dobrá rada:Chcete-li zjistit, zda jste na některou odrůdu alergičtí a na jinou ne, buďte opatrní. Nejdříve se dotkněte jablka rty, pak jazykem a poté trochu nasajte jeho šťávu. Je-li vše v pořádku, snězte trochu. Vysoce alergičtí jedinci by se měli předem poradit s lékařem.

Tepelná úprava pomáhá

Někteří alergici, kteří reagují na čerstvá jablka, mrkev nebo rajčata, je snášejí bez potíží v teplých jídlech, polévkách i omáčkách. Jablečný džus, kompot a koláč mohou také být neškodné. Alergeny totiž nemají rády vysoké teploty, protože vaření a pečení mění jejich strukturu. Imunitní systém na ně pak nijak nereaguje. Při konzumaci pečiva a koláčů dávat pozor na obsah jiné potraviny způsobující alergie – na oříšky.

Dobrá rada:Dejte jablko do mikrovlnky a zapněte ji na 1 minutu na 600 wattů. Zůstane křupavé, ale alergenů v něm bude podstatně méně. Zkuste také svoji reakci na oloupané jablko – možná ho budete snášet lépe, protože alergeny jsou obsaženy ve slupce nebo těsně pod ní. Také nastrouhání může pomoct, jelikož okysličení ničí alergeny stejně jako vyšší teplota.

 

Zdroj:

https://spotrebitele.dtest.cz/clanek-6896/nejste-alergicti-na-ovoce-a-zeleninu

Sdílet tento článek:
Sdílet tento článek na Facebooku Sdílet tento článek na Twitter Sdílet tento článek na Google+