BERNARD FEST OTEVŘE SVÉ BRÁNY UŽ TENTO VÍKEND

« seznam článků
Rubriky: Kultura / Událost, Společnost

publikováno: 19.06.2018

Velká oslava piva a skvělé muziky - i tak by se dal pojmenovat třídenní festival Bernard Fest, konaný už tradičně v Humpolci, kde také sídlí pivovar Bernard.

První ročník se konal v roce 1994. V té době jezdilo do Humpolce více pivovarů, protože partnerem slavností byl Český svaz malých nezávislých pivovarů.

Od roku 2009 se pivní slavnosti postupně přeměnily na hudební slavnosti a později festival. Organizaci a financování akce plně převzal Rodinný pivovar Bernard a z malé regionální slavnosti se stala jedna nejvýznamnějších společenských a kulturních akcí v regionu, kterou každoročně navštěvují tisíce lidí z Humpolce a okolí, ale také mnoho návštěvníků z celé České a Slovenské republiky. V témže roce se akce přeměnila na festival a nese název BERNARD FEST. Díky desítkám partnerů z Humpolce a okolí, ale i ostatním firmám, které dlouhodobě spolupracují s Rodinným pivovarem Bernard, se každoročně daří zorganizovat v Humpolci hudební přehlídku nejlepších českých i zahraničních hudebních skupin. Přijeďte se podívat na letošní 24. ročník.

Festival se pravidelně koná nedaleko Rodinného pivovaru Bernard (ulice 5. května) na Horním náměstí. Již poněkolikáté bude festival třídenní. Čtvrteční program bude zdarma a vystoupí zde několik místních kapel. Náměstí je v době festivalu uzavřené a určené pouze pro účely Bernard Festu.

Letošní ročník bude "božský"

Ano, dorazí božský Karel! Hlavní hvězdou sobotního programu nebude nikdo jiný než Karel Gott. Není to však jediné lákadlo, kterého byste si měli před návštěvou festivalu všimnout. Namátkou uveďme další hudební superstar - zahraje a zazpívá slovenský "beatle" Meki Žbirka, písničkář Tomáš Klus, zpěvačka Barbora Poláková a kapely Jelen, No Name, Divokej Bill či Slza. A mnoho, opravdu MNOHO dalších! Program je plný českých hudebních lahůdek.

Samozřejmostí jsou litry a litry vynikajícího piva Bernard z místního pivovaru. 

Neváhejte a dorazte do Humpolce - od čtvrtka 21.6. do soboty 23.6. se zde rozhodně nudit nebudete!

Podrobný program najdete ZDE.

 

Zdroj:

https://www.bernardfest.cz/

Sdílet tento článek:
Sdílet tento článek na Facebooku Sdílet tento článek na Twitter Sdílet tento článek na Google+