JAK NA BOLEST V KRKU

« seznam článků
Rubriky: Zdraví

publikováno: 12.02.2019

Začalo vás bolet v krku? Nemusíte hned sáhnout po medikamentech z lékárny. Vyzkoušejte ověřené přírodní pomocníky, kteří stále fungují.

Sůl 

„Sůl dokáže likvidovat bakterie, proto se používá například k uchovávání potravin,“ říká Marcia Degelman, autorka knihy Explaining Health a fyzioterapeutka Kalifornského univerzitního centra pro integrativní medicínu v San Francisku. Studie ukazují, že kloktání slané vody pomáhá snižovat bolest a bojovat proti infekci. Podle studie zveřejněné v časopise The American Journal of Preventive Medicine se díky kloktání soli prokazatelně zlepšil stav horních cest dýchacích zasažených infekcí u 40 % zkoumaných pacientů.

Jak na to: Rozmíchejte polévkovou lžíci soli v polovině šálku vlažné vody a kloktejte po dobu 30 sekund. Poté vyplivněte. Opakujte několikrát denně. 

Med

Léčivé schopnosti medu jsou široké. Kromě toho, že med obsahuje zdraví prospěšné vitaminy, pomáhá také posilovat imunitní systém a bojovat proti infekcím. Podle studie zveřejněné v časopise Pediatrics má med dokonce lepší účinky než sirup proti kašli, protože zároveň pokryje povrch bolavého krku blahodárnou vrstvou, a zapůsobí tak přímo v místě infekce. 

Jak na to: Připravte si „čaj“ z horké vody, ve které rozpusťte lžíci medu a vymačkejte šťávu z poloviny citronu. Citron v čaji „stáhne“ sliznici v krku a hojivý účinek se tak ještě znásobí. 

Kuřecí vývar s nudlemi

Japonská studie prokázala, že kuřecí maso obsahuje aminokyseliny, jež pomáhají zkapalnit hlen v plicích a zklidnit bolesti v krku. A jak věděly už naše babičky a vědecky potvrdil výzkum na University of Nebraska, pořádně silná kuřecí nudlová polévka je účinným přírodním lékem proti zánětu a únavě. 

Jak na to: Omyté kuře nebo slepici vložte do hrnce, zalijte studenou vodou, osolte, přidejte několik kuliček černého pepře a kořenovou zeleninu a vařte na mírném plameni nejméně dvě hodiny. Poté přeceďte. Do vývaru vraťte kuřecí maso nakrájené na drobné kousky. Zeleninu podle vlastního výběru nakrájejte na drobné nudličky, osmažte na kousku másla a lehce povařte ve vývaru. Zavařte nudličky. Někteří do hotové polévky přidávají prolisovaný stroužek česneku.

Šalvěj a echinacea

Bylinky s lahodně znějícími jmény, šalvěj a třapatka (neboli echinacea), se už mnoho let hojně využívají k úlevě od bolestí v krku. Šalvěj má výrazné antiseptické a dezinfekční účinky a echinacea se používá pro své schopnosti zabíjet bacily a posilovat imunitu.  

 

Zdroj:

https://www.mojezdravi.cz/prirodni-medicina/jak-se-zbavit-bolesti-v-krku-pomuzou-chilli-papricky-i-sul-4732.html

Sdílet tento článek:
Sdílet tento článek na Facebooku Sdílet tento článek na Twitter Sdílet tento článek na Google+