JAK SE NEZBLÁZNIT Z VÁNOC

« seznam článků
Rubriky: Životní styl

publikováno: 17.12.2018

I když se říká, že Vánoce jsou svátky klidu a odpočinku, většinou to tak vůbec nebývá. Uklízíme, vaříme, sháníme dárky a místo toho, abychom si tu sváteční náladu užívaly, jsme ve stresu a snažíme se, aby kolem nás bylo vše perfektní. Z toho se ale můžeme jednou dočista zbláznit. Zde máte osm tipů, jak tomu předejít!

1.       Lehněte si na zem

Máte pocit, že je toho na vás moc? Že ty okna už prostě nestihnete do Štědrého dne umýt? Že vánočku neupečete? Točí se vám z toho hlava? Nezoufejte a relaxujte. Lehněte si na zem, zavřete oči a protahujte se. Aspoň pět minut se snažte nemyslet na Vánoce. Jen zkuste vnímat to, jak stres pomalu odplouvá pryč…

2.       Pusťte si oblíbenou hudbu a tancujte

Pocit napětí většinou vzniká i z nedostatku pohybu. Tak si užijte úklid tak, že si naplno pustíte rádio s vaší oblíbenou muzikou a tancujte u toho. Jen tak sama pro sebe. Ale pozor, je nutné, abyste u toho byla sama a nikdo vás nepozoroval. Není to dobré pro vás ani pro ostatní.

3.     Jeďte pryč

Nemáte nakoupené všechny dárky? Nevadí. Nakupte vašim blízkým vouchery na společnou dovolenou. Vy si to užijete a oni budou nadšením bez sebe, že se pojede na výlet.

4.       Dobrý skutek, dobrý pocit

Vánoce jsou i o tom, že se má pomáhat ostatním. Proto si naplánujte kolem Štědrého dnč rodinnou procházku třeba do útulku opuštěných psů nebo koček. Rovnou se tam zeptejte, zda něco nepotřebují, a jestli můžete pomoc zvířata vyvenčit. Vy se dostanete na vzduch, psi i děti budou nadšení a dobrý pocit z toho budete mít všichni.

5.       Kupte si dort jen sama pro sebe.

Dojděte si do cukrárny a kupte si váš oblíbený dort. Když vás přepadnou vánoční chmury, tak si dejte kousek. O svátcích neřešte linii, to nechte až po Novém roce. Teď si užívejte. A  pamatujte, že ten dort je jenom váš a záleží jen na vás, za jak dlouho zmizí. Ale rozhodně se o něj s nikým nedělte, je to váš vánoční dárek.

6.       Vánoční svařák v klidu a v pohodě

Už toho máte dost? Nebaví vás vánoční shon? Tak jděte na svařák! Je to tradice. A pokud zrovna žádná vaše kamarádka nemůže, nevadí, jděte sama. Užívejte si vánoční atmosféru, popíjejte sladké víno a na chvilku vypněte. To, že nebudete mít na Vánoce vyklepané peřiny, to trápí totiž jen vás.

7.      Ať uklízí jiní

Máte děti? Tak jim navrhněte, aby vám jako dárek k Vánocům uklidily celý dům. Oni ušetří za dárky a vy z toho budete mít tu největší radost.

8. Ať vaří jiní

       Pokud už jste tak vyčerpaná, že se vám na svátky nechce nic dělat, zavolejte tchyni. Řekněte jí, že byste měli společně trávit víc času a že na Vánoce přijdete k ní. Že milujete její rybí polévku a že má nejlepší bramborový salát na světě. Sice ji budete muset celý večer poslouchat, ale najíte se a všichni včetně vašeho manžela budou spokojení. A nádobí? Hned po rozbalování dárků jděte domů, ať nemusíte pomáhat s úklidem. Jsou přece Vánoce!

 

 

Zdroj:

https://zena-in.cz/clanek/posledni-zachrana-8-tipu-jak-se-nezblaznit-z-vanoc

Sdílet tento článek:
Sdílet tento článek na Facebooku Sdílet tento článek na Twitter Sdílet tento článek na Google+