JAK VYBRAT PRAČKU SE SUŠIČKOU

« seznam článků
Rubriky: Kvalita

publikováno: 31.08.2021

I když přístrojů kombinujících pračku se sušičkou není na trhu příliš mnoho, na první pohled vypadají podobně. V našem nákupním průvodci se dozvíte, na co si dávat při výběru takového spotřebiče pozor, aby vám dobře sloužil.

Před nákupem přístroje si nejdříve změřte, jaké jsou vaše prostorové možnosti. Řada koupelen, zvláště těch v panelákových bytech, místem zrovna neoplývá a není nic horšího, než si domů přinést kýžený výrobek, který je o dva centimetry širší než místo, které mu náleží.

Dalším parametrem, který byste si měli dopředu u výrobku zjistit, je kapacita bubnu. Tedy bubnů. U praček kombinovaných se sušičkou je totiž prakticky pravidlem, že prací buben je o hodně větší než ten sušicí. Pokud tedy na popisu výrobku uvidíte informaci, že prací buben má objem 8 kilogramů, ale sušicí jen 4, nejde o chybu. Důvodem je fakt, že objem, který stačí pro praní, nevyhovuje pro stejné množství prádla na sušení. V praxi to tedy vypadá tak, že můžete buď rovnou prát menší dávky prádla podle kapacity sušičky, nebo si část vypraného prádla na chvíli odložit a dosušit ji později. Jestliže chcete sušit větší objemy prádla, doporučujeme zakoupit spíše samostatně stojící sušičku, která má větší objem bubnu.

Pokud si ale vystačíte s těmi menšími - v našem testu se objem možného sušeného prádla pohyboval od čtyř do šesti kilogramů - můžete sáhnout právě po kombinovaném přístroji. Je sice pravda, že sušicí funkce jsou u nich trochu slabší než u samostatně stojících sušiček, ty prací mohou ale klasickým pračkám konkurovat. Jejich hlavní výhodou je ale ušetření místa – místo dvou spotřebičů vám totiž postačí jen jeden.

Kromě jeho rozměrů a kapacit pracího i sušicího bubnu doporučujeme před koupí prostudovat i další technické parametry. Má Vámi vybraná pračkosušička dostatečně dlouhý kabel, aby pohodlně dosáhla ke zdroji elektrické energie? Disponuje přídavnými funkcemi jako je odložené praní, časovač nebo dětský zámek? Mnohé z nich využijete, jiné zase ne, a tak je dobré si ujasnit, co a jak, ať neplatíte za nic, co nepotřebujete, na druhou stranu nepostrádáte nic, co oceníte. Displej s ukazatelem zbytkového času praní nebo sušení je už v dnešní době prakticky samozřejmostí, přesto si dopředu prověřte, zda jím Vámi vybraný model disponuje.

 

Zdroj:

www.dtest.cz/clanek-6375/jak-vybrat-pracku-se-susickou

 

Sdílet tento článek:
Sdílet tento článek na Facebooku Sdílet tento článek na Twitter Sdílet tento článek na Google+