JAKÉ CITY CHOVAJÍ MUŽI K MILENCE?

« seznam článků
Rubriky: Mezilidské vztahy

publikováno: 23.08.2022

Hned na úvod je důležité uvést, že široce rozšířený názor, že muži mají milenku jen na sex, není pravdivý. Tedy pokud nejde o sex na jednu noc. Naopak muži často cítí k milence velmi silné a hluboké city. Někteří muži, dalo by se říci, jsou až nezdravě závislí na své milence.

Proč muži prožívají silné city k milence?

Milenka totiž může partnerovi poskytovat to, co mu chybí doma s jeho ženou. Není nic neobvyklého na tom, že když se nevěra muže odhalí, tak se mnohdy žena zhrozí, s kým jí to manžel podvádí. Podle některých manželek, které viděli milenku svého muže, je milenka nevzhledná a ony nechápou, jak s ní vůbec něco jejich manžel může mít. Natož že k ní má silné city. Když odhlédneme od toho, že milenka je konkurence a dá se tudíž očekávat, že jí manželka bude devalvovat, můžeme chápat výběr milenky tak, že nebyla vyhledána pro její vzhled, ale naopak proto, jak se chová.

Muži totiž u milenek hledají respekt, opečovávání, ale především obdiv a ocenění. Mnoho mužů se v manželství ve vleku povinností cítí nedocenění, zbyteční a díky dětem často na druhé nebo třetí koleji. Pro milenku jsou někým, koho milenka vidí jako úžasnou bytost, často úspěšnou, a proto mu dává najevo svůj obdiv a ocenění. A to nejen za to, co dokázal, ale především za to, jaký je. Dává mu vlastně to, co doma nemá, a proto muži často vůči milence cítí tak hluboké city.

Zde si myslím, že je nutné trošičku odbočit a zastat se manželek. Za prvé je pro každého z nás normální, že nám to, co máme běžně před očima, zevšední a začneme to vnímat mnohem slabším způsobem. Za druhé někteří muži se před svou ženou nikdy neotevřou tak jako před milenkou. Hrají si doma na tvrďáky, kteří city nepotřebují. V rámci vyváženosti je nutné se zastat i mužů a říci, že opravdu běžné je i to, že muži od svých manželek nedostávají to, co by potřebovali. Problém je na obou stranách, kde ani jedna svou vinou nevyčnívá.

Proč muži mají milenky?

Milenka mužům také slouží jako pomyslný dobíječ baterií a smyslu života. Muži se totiž velmi silně bojí ztráty svého mužství. Pro muže je klíčová síla, výkon, moc a úspěch. Samozřejmě pro každého muže tato slova znamenají trochu něco jiného. S přibývajícím věkem ubývá jak sil tak i motivace. Taktéž často přichází, v rámci rekapitulování života ve středních letech, zklamání, že muž nedokázal to, co chtěl, nebo že to, co dokázal, mu nepřineslo očekávané pocity. 

Problém je právě v tom, že muži se doma nesvěřují ani z poloviny tak jako milence. Pokud muž prochází svou osobní krizí, často o tom doma manželka ani neví, protože muž se stydí o svých emocích a co cítí mluvit. Vnímají to tak, že otevřít se doma před ženou je ohrožující, ale přesně obráceně je to s milenkou. Na pozadí mysli muži cítí, že milence se mohou otevřít a dokonce si svou otevřeností, nedokonalostí a slabostí milenku získají. Milenecké vztahy totiž často začínají tak, že muž žádný milenecký vztah neplánuje. Tudíž se necítí ohroženě tím, co milence říká. 

Muži, kteří jsou nevěrní, často říkají, že doma nic říkat nechtějí, protože to tam nikoho nezajímá. Síla, kterou muž získává v mileneckém vztahu, je pro mnohé tak opojná, že ji vnímá jako drogu, bez které si neumí představit žít. Pro muže, kteří byli třeba bez chutě do života, bez energie a najednou ho najdou v milence a cítí k ní velmi silné emoce. Proto je velmi obtížné se milenky vzdát. Vkládají do milenky velkou moc, jako do nějaké čarodějky, která jim změnila život, a která jim dala nový impulz a vrátila jim jejich energii.

S milenkou muž prožívá jen pozitivní pocity bez starostí

Muž také používá milenku jako únik od starostí, povinností a stereotypu. S milenkou neřeší žádné starosti, mají čas jen sami na sebe. Muž k milence cítí silné emoce, protože ta mu věnuje svou energii, naslouchá mu, hýčká ho. On si s milenkou připadá velmi důležitý, opečovávaný, doslova je středobodem jejího vesmíru. To vše mu dodává hodnotu, pocit velké důležitosti a nezastupitelnosti. Prožívá jakýsi pocit exkluzivity ve smyslu, že takto se milenka může cítit jen s ním. Tyto pocity jsou silně umocňovány nejen tím, jak se milenka chová, ale i jak mu slovně lichotí.

S tím souvisí i to, že někdy si muži se svojí ženou připadají, že jsou pod ní. Necítí se v manželství dost maskulinní a důležití. Děje se to většinou v manželství, kde žena má vyšší postavení v zaměstnání nebo vydělává více peněz. Právě takoví muži si často najdou milenku, která se podle manželky nedá vzhledově vůbec v ničem srovnávat. Ale taková žena dává muži pocit důležitosti a hodnoty, který si myslí, že nemá se svou ženou, a proto k milence pociťují tak silné emoce.

Závěrem bych rád zmínil, pakliže jste manželkou muže, který má milenku, nejhorší co nyní můžete udělat je, že se budete chovat tak, že budete vlastně manžela přesvědčovat, že jeho volba mít milenku, byla správná. Pokud ho budete dehonestovat, vyhazovat, vyhrožovat mu, ve skutečnosti tím milence nahráváte do karet. Milenka v tomto případě u muže získává na kreditu a vy jen ztrácíte.

 

Zdroj:

https://www.partnerske-vztahy.eu/co-citi-muzi-k-milence/

Sdílet tento článek:
Sdílet tento článek na Facebooku Sdílet tento článek na Twitter Sdílet tento článek na Google+