KAPELA REGON VYDÁ NOVÉ CD A OSLAVÍ HO VELKOLEPÝM KONCERTEM

« seznam článků
Rubriky: Kultura / Událost, Společnost

publikováno: 18.07.2018

Regon – hudební legenda, kterou netřeba představovat, zejména fanouškům na Třebíčsku a Brněnsku. Právě letos v srpnu vyjde po dlouhých 22 letech nové CD této kapely „Dirty History“, a to si zaslouží pořádnou oslavu! Ta proběhne 24. srpna ve venkovním areálu v Náramči-Doubí a všichni jste srdečně zváni! Internetová TV Záruka kvalit je hrdým mediálním partnerem této akce!

„V ruce držíte nejtvrdší a nejrychlejší CD Regonu všech dob. Čerpali jsme z metalového období Regonu, tedy z let 1988 až 1991. Proto jsme zvolili název Dirty History,“ říká k nové placce bubeník kapely Pavel Kubát.

Na začátku byl ale milostný příběh, jehož původcem je právě Pavel. Ten přizval Jiřího Štěpánka (Penzistor)  a Václava Čudku (Carmen) k natáčení písně Rty jsou schránka čekání, kterou chtěl poté věnovat své dívce Michaele při žádosti o ruku. Jelikož je dnes Míša už Pavlova manželka, můžeme soudit, že původní záměr se rozhodně neminul účinkem!

Při spolupráci ve studiu začalo být všem zúčastněným jasné, že spolupráce musí pokračovat. Pavel Kubát tedy vymyslel koncept a vybral materiál, který by se měl později objevit na desce. Přizval ke spolupráci Jana Jiříčka (současně Motorband), který v Regonu kdysi  působil, ale hlavně je jediný, který dokáže zahrát ty nejrychlejší sóla. Honza přidal na CD svoje dvě sólovky (Narkoman a Srdce z kamene). „Pak jsme oslovili Jana Kotase a Pavla Štěpánka, jestli chtějí  zrychlit své hudební vibrace do metalu. Už při poslechu demosnímků jsme si začali oblékat okované pásy a začali chřastit řetězy,“ vzpomíná s úsměvem Pavel Kubát na začátky práce na novém CD. Jak již bylo zmíněno, vzniká po dlouhých 22 letech, takže si všichni zúčastnění při jeho přípravě přímo „mlaskali“.

Více o natáčení alba se můžete podívat v krátké reportáži na Youtube.

Koncert jako velkolepá oslava

A teď k samotné akci, kde se album pokřtí. Jak již bylo řečeno, tato velká sláva proběhne v pátek 24. srpna v Náramči-Doubí. „Chtěli jsme to pojmout opravdu na úrovni a ve velkém stylu,“ říká Pavel Kubát. Celý koncert tedy zajišťuje profesionální agentura, takže je postaráno o bohaté občerstvení, skvělý zvuk i světla. Pro lepší viditelnost bude zajištěna i velká LED obrazovka a prodloužené pódium – všichni si tak přijdou na své.

Křest se samozřejmě neobejde bez vzácných hostů. Tím hlavním bude Miloš „Dodo“ Doležal, který nejen CD pokřtí, ale také zahraje se svojí kapelou zhruba padesátiminutový set svých největších hitů. Dalším hostem bude neméně známá zpěvačka Daria Hrubá z brněnské kapely Loretta. Ta navíc bude kromě „sudičky“ i celý večer moderovat.

Co se týče hudebního programu, celý večer otevře Deja vu, což je parta muzikantů, kteří v Regonu působili a jeho písničky mají stále ve svém repertoáru. Se svým setem písní pak nastoupí „Dodo“. Následovat bude samozřejmě vrchol večera – kapela Regon s písněmi z nového alba, které následně pokřtí. Celou akci Regon i dohraje, to znamená, že fanoušci se můžou těšit na spoustu „regonovských“ hitů.

Cédéčko Dirty History spatří světlo světa právě až těsně před akcí, kde bude samozřejmě k dostání, stejně jako trička i plakáty s motivy Regonu. Kromě nového alba připravili kluci z kapely i dva nové videoklipy k desce a na podzim chystají další oficiální klip.

A co bude dál?

Fanoušci metalu si mohou nadělit vánoční dárek, a to na akci Metalové Vánoce v Brně v Semilassu. Tam bude Regon vystupovat se svým blokem písní, včetně novinek z Dirty History. Dle slov kapely však zajímavé akce Regonu zdaleka nekončí! Skupina totiž příští rok oslaví 35 let své existence a slibuje, že pro své fanoušky nachystá další chuťovku!

Více o kapele i koncertu najdete na Facebooku.

 

Sdílet tento článek:
Sdílet tento článek na Facebooku Sdílet tento článek na Twitter Sdílet tento článek na Google+