KVALITA POTRAVIN SE RŮZNÍ. HROZÍ POKUTY.

« seznam článků
Rubriky: Kvalita

publikováno: 14.08.2018

Na dvojí kvalitu potravin v různých zemích EU si zákazníci stěžují už dlouho. Zejména ve středo-  a východoevropských zemích prodávají výrobci odlišné potraviny pod stejným obalem. To má ale podle představ Evropské komise skončit: Brusel hrozí výrobcům vysokými pokutami. 

O dvojí kvalitě potravin již několik let hovoří zejména zástupci států visegrádské čtyřky. Diskuse se loni dostala i na zasedání nejvyšších představitelů Evropské unie. Nová opatření mají v praxi znamenat, že třeba česká obchodní inspekce dostane jasná pravidla, jak takové výrobce trestat, aby dvojí kvalita z trhu zmizela. „Abychom už koncem roku viděli výsledky, že skutečně ti výrobci jsou pod takový tlakem a pod hrozbou sankce, že budou ty receptury měnit rychleji.“  Jejich dosavadní postup – různá kvalita pod stejnou značkou bez objektivního důvodu – považuje Jourová za neférovou obchodní praktiku. 

Zaznívají i další návrhy, jak dvojí kvalitu řešit. Například vznikem dobrovolného elektronického registru, do kterého by výrobci vkládali informace o svých produktech – nemuseli by je pak dávat na etikety potravin. Hovoří se také o možnosti kolektivní žaloby. Tedy,  že sami zákazníci budou moci producenta dvojí kvality kolektivně zažalovat. 

Napomoci řešení by mohly také značky kvality, jako je například česká cechovní norma, kterou se snaží uplatňovat na trhu Potravinářská komora ČR. Výrobky, které ji splňují, musí být nadstandardní.

Rozdílná kvalita potravin v Belgii  a v Česku

Dvojí kvalitu potravin vyzkoušeli v praxi i redaktoři České televize. Ve dvou zemích, v Belgii a v Česku, vyzkoušeli stejné zboží.

Fanta Pomerančová
V Belgii je slazená cukrem a je v ní 6 procent ovocné složky. V Česku má ten samý nápoj jen 5 procent pomerančové šťávy a jako sladidlo je použit fruktózo-glukózový sirup.

Lískooříšková pomazánka Nuttela
Ta zakoupená v Belgii má podíl sušeného mléka 8,7 procenta. Složení té samé pomazánky zakoupené v Česku se liší. Obsahuje méně mléka, 6,6 procenta.

Rybí prsty
V Belgii obsahují 65 procent rybího masa. Stejný výrobek, který je k dostání v Česku, obsahuje masa méně, konkrétně 58 procent tresky pestré.

Dotčené výrobce požádali redaktoři o vysvětlení rozdílné receptury. Ferrero (výrobce Nutelly) nereagovalo, společnost Igló (rybí prsty) nemá v Česku zastoupení. Většinou ale výrobci argumentují podobně jako společnost Coca-Cola (výrobce Fanty).

Ta odkazuje na různou místní dostupnost ingrediencí, rozdíly v zákonech nebo v tom, co lidem chutná (místní chuťové preference). To může podle společnosti ovlivnit třeba výběr sladidla.

Stejná kvalita pro všechny by ale podle Unie neměla ve výsledku znamenat unifikaci. Tedy, že by Unie zavedla plošné standardy na výrobky. Ale prostě jenom to, aby všichni zákazníci měli přístup ke stejné kvalitě.

Dlouhá řada příkladů dvojí kvality

Není to přitom zdaleka poprvé, co novináři nebo třeba úřady ve spolupráci s akademiky a jejich laboratořemi našlu podobné příklady.

V říjnu 2017 vypracovala Vysoká škola chemicko-technologická v Praze (VŠCHT) pro ministerstvo zemědělství testy potravin. Z 21 testovaných dětských výživ, krmiv pro domácí zvířata a privátních výrobků obchodních řetězců prodávaných v podobném obalu v Německu, Rakousku, Česku, Slovensku a Maďarsku, jich bylo stejných pouze sedm. Tři výrobky byly odlišné jen mírně, 11 jich bylo jiných. 

 

Zdroj:

https://ct24.ceskatelevize.cz/ekonomika/2378884-dvoji-kvalita-potravin-brusel-slibuje-vysoke-pokuty

Sdílet tento článek:
Sdílet tento článek na Facebooku Sdílet tento článek na Twitter Sdílet tento článek na Google+