NEVĚRNÝ PARTNER - JAK HO PŘIJMOUT ZPĚT?

« seznam článků
Rubriky: Mezilidské vztahy

publikováno: 04.02.2021

Pokud jste v situaci, kdy se k vám chce vrátit nevěrný manžel od milenky, tak se v tomto článku dozvíte, jak se máte chovat. Co je nejlepší, abyste udělala, na čem si máte trvat a čemu se určitě máte vyhnout. 

Návrat nevěrného manžela a vaše city

Základním předpokladem, aby mělo smysl, že se k vám vrátí nevěrný manžel je to, že k němu ještě něco cítíte. Tušíte nebo víte, že s manželem můžete navázat citové pouto. Cítíte, že se k němu můžete intimně i sexuálně vrátit. Vím, že to není jednoduché a jsou situace, kdy ženy k muži necítí nic. Mnohdy k němu cítí dokonce odpor. Přesto se k němu vrátí, protože se bojí, že by situaci sami nezvládly. Ať už s ohledem na děti nebo že by se snížil jejich životní standard.

Takové rozhodnutí musí každá žena udělat sama. Opravdu byste si ale měla být jistá, že se vaše city vůči nevěrnému manželovi po jeho návratu dají obnovit. Dalším důležitým krokem je návštěva manželské poradny. Měla byste na ní trvat, než se manžel vrátí. Nejde nezbytně o to, abyste tam docházeli pravidelně. Bylo by to samozřejmě nejlepší, protože byste na vztahu mohli pracovat. Jde ale hlavně o to, abyste oba dva mluvili s někým třetím a neutrálním.

Hledání příčin, proč byl manžel nevěrný a komunikace

V manželské poradně si promluvíte o tom, co se ve vás děje. Zároveň rozeberete příčiny toho, co se stalo. Tyto věci jsou samozřejmě velmi složité. Nelze si myslet, že tím, že se nevěrný manžel vrátil domů, se vše vyřešilo. Jsou mezi vámi různá zranění a křivdy. Je nutné zjistit příčiny, které předcházely nevěře vašeho manžela. S tím vším je třeba pracovat.

Pokud je váš manžel těmto věcem otevřený, je větší naděje, že se váš vztah posune k lepšímu. Naopak pokud se nevěrný manžel jen vrátí a nic řešit nebudete, šance, že se někam posunete, je mnohem menší. To je bohužel velmi častá chyba – manžel se vrátí, nic se neřeší, oba jsou pomyslně rádi, že to „přežili“. 

V tomto případě manžel říká, že si vše uvědomil. Dušuje se, že mu došlo, o co mohl přijít. Dostaví se euforie, kdy oba mají pocit, že je všechno úžasné. Přijdou si znovu zamilovaní, funguje jim sex. Mají pocit, že nemají žádný problém a že to takhle bude napořád. Je to samozřejmě jen iluze, která nemůže vydržet dlouhodobě. Přesně tak, jak jste se dostali do této krize, se do ní pravděpodobně dostanete znovu. Nejsou totiž vyřešeny příčiny, proč byl manžel nevěrný a proč odešel.

Nenechte se tedy jen tak ovlivnit a trvejte na následném řešení celé situace. Z přístupu vašeho nevěrného manžela je zároveň čitelné, jestli má zájem něco měnit nebo ne. Pokud chce zachovat staré pořádky, které byly před jeho nevěrou a odchodem, je velká pravděpodobnost, že se vše bude bohužel opakovat. 

Jak se chovat po návratu nevěrného manžela

Je důležité si stanovit horizont několika měsíců, kdy budete na vašem vztahu pracovat. V tomto období budete samozřejmě pracovat s příčinami, proč byl váš manžel nevěrný. Zároveň je toto období důležité proto, abyste udrželi věci na jakémsi zorném poli. Nedovolíte tím, že všechno zase zapadne v rámci běžných starostí. Snažte se 2x v týdnu si vytvořit čas jeden pro druhého. V klidu si sedněte a 45 minut se zabývejte vzájemně pouze sami sebou.

Toto jsou právě ty chvíle, kdy je potřeba rozebírat, proč jste se do krize dostali. Zároveň hledat řešení, jak to teď dělat jinak, aby se situace neopakovala, manžel nebyl opět nevěrný a neodešel od vás. Se stoprocentní jistotou mohu říci, že se oba budete muset naučit lepším nebo novým dovednostem. Vycházím ze zkušeností svých klientů, se kterými jsem tuto krizi řešil. Budete se muset naučit základům partnerské komunikace.

Určitě se budete muset bavit také o vašich vzájemných potřebách. Je tedy zjevné, že opravdu nefunguje to, že se nevěrný manžel vrátí a jede se dál, jako by nikdy neodešel.

Důrazně vás upozorňuji, opravdu nepodléhejte iluzi, že návrat nevěrného manžela je vyřešením všech problémů. Je to velká mýlka, která bohužel vytrestala mnohé před vámi. Opravdu to takto nefunguje. Chápu, že je někdy těžké na tom trvat, že svého manžela máte ráda a chcete, aby se vrátil třeba kvůli dětem. Věřte tomu, že je lepší něco vydržet a nesnažit se z té krize vyskočit hned a dělat, že se nic nestalo, odpustit mu.

Některé ženy jsou schopné odpustit nevěrnému manželovi hned, jiné toho schopné nejsou. Tam je úplně jasné, že na vztahu musejí pracovat. Nedělejte tu chybu, že byste všechno měla hned za vyřešené. Trvejte na tom, že se vztahem, po návratu nevěrného manžela, musíte něco dělat. Ty věci, které jsem vám doporučil, mimo jiné dávají i odpověď na to, jestli má manžel upřímnou snahu s vaším vztahem něco dělat.

Pokud je nevěrný manžel po návratu ochotný na vztahu pracovat, je pravděpodobné, že si opravdu něco uvědomil. Chce dělat nové věci a posouvat se. Vnímá-li to jen tak, že se vrátí, za pár dní se na vše zapomene a pojede se dál, pak to pro vaši společnou budoucnost nevypadá moc růžově. Je to úplně to samé, jako byste si myslela, že píchlé kolo u auta stačí na každé benzínce dofouknout. Je to mýlka, protože kolo je nutné odvézt do pneuservisu a nechat ho opravit nebo vyměnit.

autor článku: Karel Chába

 

Zdroj:

https://www.partnerske-vztahy.eu/navrat-neverneho-manzela/

Sdílet tento článek:
Sdílet tento článek na Facebooku Sdílet tento článek na Twitter Sdílet tento článek na Google+