PIVEX 2018 OPĚT OVLÁDL PIVOVAR ZUBR

« seznam článků
Rubriky: Kvalita / Událost, Společnost

publikováno: 13.03.2018

Šampionem letošního ročníku soutěže lahvových piv Zlatý pohár Pivex - pivo 2018 je Zubr Grand z pivovaru v Přerově. Stejné pivo vyhrálo i mezi světlými ležáky. Výsledky dnes vyhlásili organizátoři na galavečeru pivovarníků a sladovníků v Brně.

Dařilo se litovelskému pivovaru, který je stejně jako přerovský pivovar podnikem skupiny středomoravských pivovarů PMS. Vyhrál v kategorii světlých výčepních piv díky značce Litovel Moravan. Mezi tmavými pivy zvítězil Velkopopovický kozel černý, nealkopivům kraluje Birell od Radegastu. Z míchaných nápojů na bázi piva zaujal porotu Birell pomelo. Celkem bylo letos v dvoukolové soutěži lahvových piv 53 pivních značek od 13 pivovarů.

V Brně dnes vyhlašovali také nejlepší sudové pivo Zlatý soudek, kam se přihlásilo 39 značek od průmyslových pivovarů a deset značek od minipivovarů. V kategorii světlý ležák vyhrál Velkopopovický kozel 11, u světlých výčepních piv Bernard nefiltrovaný. V kategorii minipivovarů byl nejlepší Karpat Dream Lager 12 od slovenského Řemeslného pivovaru Karpat z Hrnčiarovců nad Parnou. Ocenění dnes dostalo i Starobrno za výsledky v letech 2014 až 2018.

Odborníci hodnotí piva anonymně. Hlavními kritérii jsou chuť, plnost, vůně, říz nebo hořkost. Rovněž loni vyhrál se svým Grandem mezi světlými ležáky pivovar Zubr z Přerova. Stejný pivovar si také odvezl vítězství v kategorii světlých výčepních piv se značkou Classic a získal titul pivovaru čtvrtstoletí. Soutěže se loni v kategorii lahvových piv zúčastnilo 40 značek.

 

Zdroj:

http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/sampionem-souteze-lahvovych-piv-je-zubr-grand/1590907

Sdílet tento článek:
Sdílet tento článek na Facebooku Sdílet tento článek na Twitter Sdílet tento článek na Google+