POZOR NA PESTICIDY Z KŮRY CITRUSŮ!

« seznam článků
Rubriky: Kvalita / Zdraví

publikováno: 13.03.2019

Mandarinky, klementinky a jiné citrusy mohou obsahovat stopy pesticidů. Nabízíme vám rady dánských kolegů, jak se toxickým chemikáliím v plodech vyhnout.

Na citrusových plantážích se běžně používají pesticidové postřiky proti škůdcům, plísním a plevelům. Příslušné úřady pravidelně kontrolují obsah pesticidů v ovoci a zelenině, a ty by proto neměly překračovat stanovené normy. Limity jsou však stanoveny s ohledem na skutečnost, že kůru citrusů nekonzumujeme, protože zmíněné látky se usazují zejména na povrchu citrusových plodů a málokdy pronikají do dužiny.

Kůra běžných citrusů bývá také ošetřena zvláštním protiplísňovým přípravkem, který je pro naše zdraví neškodný. Nicméně pod ním se snadno uchovají zbytky pesticidů a dostanou se tak na náš stůl.

Při loupání se stopy škodlivých látek dostanou z kůry ovoce na naše ruce. Proto je nutné si ruce umýt, abychom na nich nepřenesli pesticidy na část ovoce, kterou konzumujeme, a na jiné potraviny, se kterými přijdeme do styku. Ukládáme-li citrusy do mísy společně s jablky, hruškami nebo dalším ovocem, které jíme i se slupkou, je vhodné exotické ovoce nejdříve důkladně omýt.

Nechtěným látkám se ovšem nejlépe vyhnete, budete-li kupovat ovoce pěstované bez použití chemie. Původní článek naleznete na stránkách našich dánských kolegů.

 

Zdroj:

https://spotrebitele.dtest.cz/clanek-7084/pesticidy-se-z-kury-citrusu-snadno-prenesou-na-jidlo

Sdílet tento článek:
Sdílet tento článek na Facebooku Sdílet tento článek na Twitter Sdílet tento článek na Google+