PRÁZDNINY ZAČÍNAJÍ - I V TELČI

« seznam článků
Rubriky: Kultura / Událost, Společnost

publikováno: 26.06.2018

Školní rok dospěl do svého finiše. Děti vyhlížejí vysvědčení a dlouhé prázdniny. Prázdniny však znamenají spoustu fajn zábavy i pro nás, co už jsme školním lavicím odrostli. Festival, který má slovo "prázdniny" i v názvu, vypukne koncem července v Telči.

Sedmnáct dní plných hudby, divadel a letní pohody slibuje festival Prázdniny v Telči, který startuje v pátek 27. července. Na čtyřech festivalových scénách letos vystoupí téměř stovka hudebníků, například irský písničkář Glen Hansard, kultovní česká kapela Tata Bojs, nebo folková legenda Karel Plíhal. Tak jako každý rok na Prázdninách v Telči vystoupí přední jména české hudební, především folkové, scény. Návštěvníci se mohou těšit na koncerty Hradišťanu, Lenky Filipové, Václava Neckáře, Vlasty Redla, Vladimíra Mišíka, Michala Prokopa a několik desítek dalších interpretů.

Novinkou letošních Prázdnin v Telči je velká zahajovací víkendová scéna na Panském dvoře, kde se pod širým nebem odehrají koncerty kapel Tata Bojs, Mydy Rabycad, Circus Problem a dalších. Výjimečný bude také koncert 1. srpna, kdy na hlavní scéně na zámku vystoupí nejen Bratři Ebenové, ale také již zmíněný Karel Plíhal, který letos nikde jinde nevystupuje.

Chybět nebudou ani zahraniční hosté. S kapelou Druhá tráva vystoupí všestranný hudebník a mistr bluegrassu Andy Owens a jejich koncertu bude předskakovat irská písničkářka Luan Parle. Českým Javorům zase bude předehrávat Steve Adelson, který je mnoha kritiky považovaný za nejlepšího hráče na speciální strunný nástroj Chapman Stick na světě.

Hlavní hvězdou letošních Prázdnin v Telči bude v Česku dobře známý písničkář Glen Hansard. Na telčském zámeckém nádvoří vystoupí tento zpěvák a kytarista s kultovní irskou kapelou Interference ověnčenou mnoha cenami. Interference je skupina postavená na odkazu zpěváka, skladatele a básníka Ferguse O’Farrella, po jehož nešťastné smrti před dvěma lety kapela pokračuje v koncertování s nejrůznějšími hudebními osobnostmi. Mezi nimi je právě i Glen Hansard, který o Interference říká, že hrát s nimi byl jeho celoživotní sen.

Program zabaví i děti

Ve stínu a chládku té největší vrby v zámeckém parku se tak jako každý rok budou každý den od 15:00 konat pohádková divadelní představení, na která mají všichni návštěvníci festivalu vstup zdarma. Přestože jde většinou o pohádky, nudit se nebudou ani dospělí, zvlášť když hrají takoví komedianti, jako jsou Víťa Marčík, Pavel Šmíd nebo Marek Vojtěch.

Letos se malí festivaloví návštěvníci mohou těšit na pohádky z divadel Harmonika, Svatopluk, Koník, Cylindr, Já to jsem či od Pruhovaných panenek. Už dnes je ale stoprocentně jisté, že největší zájem bude o pohádky Šípková Růženka, Bajaja a Tři Zlaté vlasy Děda Vševěda v režii Víti Marčíka, který do děje a dobré nálady umí vtáhnout opravdu celou rodinu.

Kompletní program včetně vstupného najdete na webu.

 

Zdroj: http://www.prazdninyvtelci.cz/

Sdílet tento článek:
Sdílet tento článek na Facebooku Sdílet tento článek na Twitter Sdílet tento článek na Google+