RAKOUSKÉ STŘEDISKO RAMSAU AM DACHSTEIN VÁS OKOUZLÍ V ZIMĚ I V LÉTĚ

« seznam článků
Rubriky: Kvalita / Životní styl

publikováno: 23.02.2024

Pokud jste milovníky běžkování, pravděpodobně vám není název tohoto malebného rakouského městečka neznámý. Stejně tak jako Dachstein znají všichni sjezdaři. A poté se v létě můžeme všichni spojit a vyrazit za krásnou turistikou.

Ramsau am Dachstein je místem, kde olympijští vítězové a mistři světa neustále překonávají své limity, aby dosáhli špičkového výkonu. Protože Ramsau am Dachstein je tím pravým místem k posílení těla, mysli a duše. Nádherná horská pastvina na úpatí impozantních jižních stěn Dachsteinu nabízí mnoho možností okružní turistiky, nádherných vyhlídek a četných úkrytů. Ramsau am Dachstein je nejlepší cíl pro běžecké lyžování. Díky 220 km stezek, na kterých se konaly mistrovství světa v nordických disciplínách, v nadmořské výšce 1100 až 2700 m a s různou obtížností pro náročné lyžaře až po špičkové sportovce. Vysoká náhorní plošina je číslo jedna mezi lezeckými stezkami v Rakousku. 20 krásných lezeckých stezek a výletů s odměnou úchvatným výhledem do České republiky nebo na slovinské Triglavské hory.  Celoroční vysokohorská lyžařská oblast na ledovci Dachstein (2 700 m) zahrnuje čtyři vleky, až 18 km upravených ledovcových stezek a zejména na podzim nabízí školicí středisko pro nordické sportovní týmy, ledovcové turistické stezky, sjezdovky, Dachstein Sky Walk, ledový palác, visutý most a mnoho dalších zvláštních atrakcí.

Běžkování jako v ráji

Běžecká oblast na slunné náhorní plošině v Ramsau am Dachstein láká se svými 220 kilometry tras nejen nadšené rekreanty, ale i profesionální sportovce nordického stylu běhu na lyžích z celého světa. Ve výšce 2 700 metrů nad mořem, mezi nezaměnitelnými skalnatými vrcholky Dachsteinského masivu, se vine nejdelší ledovcová běžecká stopa na světě. Pro běžkaře začátečníka je možné využít služeb jedné z několika běžeckých škol. Některé školy nabízejí i lekce biatlonu a dokonce s českým instruktorem!

Novinky pro sjezdové lyžování

Nová kombinovaná lanovka na Rittisbergu vyveze všechny milovníky zimních sportů na vrchol. Novinkou na Rittisbergu je také vysokohorská trasa pro klasické a bruslařské běžecké lyžování, stejně jako zimní turistická trasa k vrcholovému kříži a rustikální zážitkové chaty.

Rittisberg v Ramsau am Dachstein nabízí širokou škálu sjezdovek různých stupňů obtížnosti. Rodiny se mohou těšit na široké sjezdovky, pohádkovou lyžařskou stezku a 3,5 km dlouhou noční sáňkařskou dráhu. Zkušení lyžaři se mohou vydat i do prudšího terénu a profesionálové mají dokonce k dispozici vlastní cvičnou sjezdovku. Právě v době 50. výročí se nyní na Rittisbergu uskutečnila významná investice: Na Rititzu byla vybudována kombinovaná sedačková a kabinová lanovka. Do nového přepravního systému, který bude uveden do provozu na začátku sezóny v prosinci 2022, bude investováno celkem osm milionů eur. Kombinace sedačkové lanovky a gondoly nabízí potřebnou flexibilitu při výstupu, takže na Rittisbergu bude poprvé možné i běžecké lyžování.

Lyžování i pro děti

Areál Kaliland je vlastně jedno velké hřiště pro nadšené borce sjezdovek! Na programu je, naučit se lyžovat hrou. Vlek Kalilift, který je uzpůsoben dětem, pomůže malým lyžařům na vrchol. Personál je velmi snaživý a rád všem lyžařům i lyžařkám pomůže i s prvním kontaktem s vlekem. Po několik jízdách už to má většina v ruce a ví, jak se na vleku chytit a obratně se zase dostat nahoru.

Kolem sjezdovky pro začátečníky se nachází i skvělé možnosti rozptýlení: čeká je projíždění velkou postavičkou Kali, velký kolotoč, hřejivá kamenná pec, houbové domky, týpí a iglú. Opravdová země pro dobrodruhy. Občas jezdí na lyžích dokonce i Kali! Samozřejmě, chce přece dětem ukázat, co všechno umí. Brždění a zatáčky se tak děti naučí se spoustou zábavy.

Kurzy Bambini se konají vždy od pondělí do pátku dopoledne. V neděli od 10.30 do 12.00 je na programu uvítací Bambiniland „Hallo-Tag“. Rodiče a děti tak mohou přijít areál okouknout.

Samozřejmě je Kaliland vhodným místem i pro dospělé, kteří se chystají poprvé postavit na lyže. Díky malému spádu sjezdovek se zde mohou bez problému naučit první obloučky i brzdit. Nejlépe to jde i s instruktory/instruktorkami z lyžařské školy Skischule Ramsau!

Koňské spřežení jako z pohádky

Nechte se táhnout koňmi zimní krajinou Štýrska - zachumlaní v teple pod dekou. Naši poskytovatelé saní tažených koňmi v regionu Schladming-Dachstein jsou tu pro vás, pokud chcete zažít výjimečné chvíle.

Turistika v létě, v zimě

Tyto impozantní hory vás zvou k objevování mnoha způsoby - a na většině z nich nepotřebujete vůbec lyže! Každý, kdo se brodil v hlubokém sněhu, ví, že zimní turistika může být velmi namáhavá. Je štěstí, že v zimě máme zdarma 300 kilometrů turistických stezek, takže se můžete bez námahy procházet naší kouzelnou zasněženou krajinou. Se sněžnicemi máte ještě více způsobů, kam se vydat. 

V létě se samozřejmě můžete vydat po turistických stezkách, kam jen vás nohy zavedou. Je tu nekonečno možností. A ty výhledy na zelené louky, ostré hrany hor a malebné chaloupky ověšené červenými muškáty vás nikdy neomrzí!

 

 

Zdroj:

https://www.schladming-dachstein.at/cs/ramsau-am-dachstein

https://www.skiamade.com/cs/Skiarealy/Schladming-Dachstein/Ramsau

Sdílet tento článek:
Sdílet tento článek na Facebooku Sdílet tento článek na Twitter Sdílet tento článek na Google+