REGON A NĚKOLIK MINIROZHOVORŮ

« seznam článků
Rubriky: Kultura / Událost, Společnost

publikováno: 09.08.2018

Přímo nezadržitelně se nám blíží mega koncert kapely Regon v Náramči-Doubí u Třebíče. Bude zde kromě několika hostů představeno nové album kapely s názvem Dirty History. Zajímalo nás, co o samotném CD i o celé kapele říkají členové Regonu. Zde jsou jejich odpovědi, postřehy a brzy také přineseme velký rozhovor s Jiřím Štěpánkem!

Honza Kotas

Za sebe, první reakce: to bude dost divný vystupovat jako speedovej dědek. Ale když se člověk trochu rozhlídne, tak se to v týhle muzice dědkama jenom hemží a na úplně jiných úrovních, tak co. Přece se nebudu válet doma a prdět do duchen.

Pavel Štěpánek

Já už jsem línej a hlavně bych to neudýchal. A tak jsem účasten této bohulibé akce jako autor (některých textů a někde i částečný spoluautor hudby), vokalista  a dělník produkce, což je vznosný název pro děvečku pro cokoliv, jako třeba výroba klipu, promo materiálu a podobně. A řeknu vám, kromě toho, že mě to ohromně chytlo a baví, tak mě to vrátilo v hlavě o nějakých pětadvacet let nazpět.

Honza Jiříček

Při natáčení těchto skladeb se nám všem vrátily vzpomínky na bezstarostné mládí a na to, jak jsme vůbec s bigbítem začínali. Je to silně emotivní záležitost a jsem přesvědčen, že tato atmosféra bude z cédéčka na příznivce Regonu dýchat.

Jiří Štěpánek

Díky projektu Dirty History jsem se na rok vrátil o čtvrt století zpět a uvědomil si, že jsme tenkrát té muzice dávali úplně všechno. Už při poslechu materiálu, který Pavel Kubát vybral, mi bylo jasné, že ty písničky nejsou žádné staré, zaprášené krámy. Hlavně textově jsou žhavě současné. Někdy bohužel. Při přípravě i při nahrávání jsem se potkal s lidmi, se kterými jsem se dlouho neviděl a bylo by škoda zapomenout, že jsou. Mám radost, že jsem u toho mohl být.

Pavel Kubát

CD bych chtěl ze srdce věnovat všem skalním fanouškům Regonu a myslím, že si určitě najde cestu i k těm ostatním fans metalové muziky. Aktuálně tuším, nebo chcete-li vím, že tímto CD Dirty History nepopsaná kniha studiové  práce Regonu nekončí, ale to už předbíhám…. Prozatím volume doprava a příjemný poslech!!!

Jan Kotas

Ve zkratce je to tom, že každá hajzlovina, kterou člověk udělá, se mu vrátí. Trochu něco jako Boží mlýny a trochu jako, že historie tě vždycky dožene a vždycky i dostane. Aby se vědělo, že to funguje, že se člověk pak cítí bezmocnej, protože historie se změnit nedá. Aby se vědělo a bálo se toho, protože pak už zbývá jen se přiznat (hlavně sobě) a doufat v odpuštění nebo skončit v pekle.

Sdílet tento článek:
Sdílet tento článek na Facebooku Sdílet tento článek na Twitter Sdílet tento článek na Google+