S PARTNEREM NIKAM NECHODÍME A NUDÍME SE DOMA

« seznam článků
Rubriky: Mezilidské vztahy

publikováno: 15.10.2021

Jste v situaci, kdy vás přítel nikam nebere? Sedíte jen doma a nic spolu neděláte? Večery nebo víkendy se nudíte a neděláte nic, co by vás naplňovalo? Nebo se nacházíte v situaci, kdy přítel chodí sám a s vámi nikam nechce? Pak je tento článek právě pro vás.

 

V prvé řadě bych vás chtěl ujistit, že většina mužů, kteří přítelkyni nikam neberou, se takto nechová proto, že by chtěli své přítelkyni ubližovat. Chovají se tak proto, že pro ně má vztah většinou jinou hodnotu. Žijí s pocitem, že někoho mají, že je někdo má rád. Toto v nich udržuje určitou úroveň bezpečí, jistoty a samozřejmě i jejich hodnoty. Jsou to lidé, pro které není větší priorita se vztahem nic dělat. Většinou jsou to lidé, kteří vztah nikam nechtějí posouvat a více od toho vztahu prostě nevyžadují.

Jakou povahu má přítel, který vás nikam nebere?

Jsou to většinou muži, kteří nemají potřebu se seberealizovat skrze vztah. Často bohužel ale ani v ničem jiném. Mnoho z nic se seberealizuje, např. v práci nebo v nějakém sportu, ale nepotřebují do toho zapojovat svoji přítelkyni. Tzn. že vztah celkově pro ně není něco, co by chtěli pěstovat. Nechtějí vztah nikam posouvat. Mají přítelkyni nebo rodinu, ale zároveň mají pocit, že je zaměstnává a vyčerpává vydělávání peněz natolik, že už na nic nemají sílu. V ničem jiném se nechtějí seberealizovat, nemají potřebu přítelkyni nikam brát.

Pak je to také skupina můžu, která nechce přítelkyni nikam brát, ani ji pouštět samotnou. Obávají se nějakého ohrožení. Nejčastěji ohrožení ve smyslu, že by žárlili. Bojí se, že by je přítelkyně mohla podvést, zradit nebo dokonce opustit. 

Pro tyto typy mužů, kteří přítelkyni nikam neberou, je těžké něco takového připustit. Neumí to partnerce přiznat. Většina z nich se bude různě vymlouvat.  Ať už na únavu nebo na to, že je s přítelkyní nic nebaví. Že nemá smysl jet na kole na celý den, protože přítelkyně jezdí pomalu. Mnohdy si najdou třeba důvod, že si to s přítelkyní neužijí, protože toho ujede málo.

Ve svém článku se chci zaměřit na to, abychom si řekli, co s takovou situací můžete dělat. Co tedy můžete dělat s tím, když vás přítel nikam nebere? Samozřejmě základ je v tom, abyste to svému příteli řekla.

Klientky, které přítel nikam nebere, mi situaci většinou popisují způsobem, že ke mně přišly pro radu ve chvíli, kdy už vyčerpaly všechny možnosti. Ve výjimečných případech se setkávám s tím, že některé klientky očekávají, že přítel bude vytvářet program sám. Nijak to s přítelem neprobíraly, nezúčastňují se takových debat. Pokud patříte do této menšiny, určitě vám doporučuji, abyste s přítelem takovou věc řešila. Promluvila si s ním o tom.

Jak řešit, když vás přítel nikam nebere

Ve svých radách budu vycházet především z té nejpočetnější skupiny. Jsou to ženy, které přítel nikam nebere, ale které opakovaně tento problém se svým přítelem řeší. Nemohou se nikam posunout. Přítel jejich prosby nedbá. 

V prvé řadě, pokud vás přítel nikam nebere, byste se měly zaměřit na motivace svého přítele. Každý člověk je nějak nastaven. Jsou lidé, kteří jsou prostě nastaveni způsobem, že neustále chtějí něco vytvářet. Neustále se chtějí něčím bavit, něco dělat, někam se posouvat. S takovým partnerem nejspíš nebudete mít problém. Ten bude motivován k tomu, abyste spolu vytvářeli něco, resp. podnikali volnočasové aktivity, které vás budou oba dva bavit a naplňovat.

Pak jsou bohužel lidé, kteří to v sobě nemají nastaveno tak, aby vztah rozvíjeli. Nemají potřebu ho někam posouvat. Vztah pro ně má hodnotu jenom tu, že chtějí cítit, že někoho vedle sebe mají. Víc vztahu nedávají a nepotřebují vás nikam brát. Často jsou to právě lidé, kteří se v ničem sami nechtějí rozvíjet a někam se posouvat. 

Bylo by dobré, kdybyste svému příteli, pokud jste opakovaně neuspěly, neříkaly znovu a znovu, že chcete, aby vás někam vzal. Nemá cenu opakovat, že chcete něco podnikat. Naopak by bylo fajn, kdybyste se nejdřív pokusila se svým přítelem mluvit o tom, jaké má motivace. Co je to, co by ho v životě naplňovalo? Co je to, co by ho v životě bavilo?

Bez zjištění těchto věcí se nebudete posouvat. Spíš budete svého přítele jenom odrazovat. Nemá cenu mu opakovaně říkat, že vás nikam nebere nebo že s ním chcete něco podnikat.

Komunikace s přítelem, který vás nikam nebere

Pokud se s vámi nebude chtít bavit o tom, proč vás nikam nebere, pak může být problém i v tom, jak spolu komunikujete. Bylo by tedy prospěšné zkusit se zeptat vašeho přítele, co by mu vyhovovalo. Respektive jak by mu vyhovovalo, abyste se o těchto věcech mohli bavit, aby byl ochotný s vámi komunikovat

Někdy je potřeba se nejdříve spolu naučit vyměňovat informace. Naučit se spolu komunikovat, abyste mohli řešit další problém nebo problémy, které jsou za tím. Pakliže přítel, který vás nikam nebere, nebude ochotný s vámi tyto věci řešit, budou vaše možnosti, abyste se někam posouvali, prakticky nulové. Nejprve je nutné zjistit, jak o těchto věcech hovořit. Je nutné si nastavit pravidla komunikace a zjistit, jaké má přítel motivace.

Existují partneři, kteří vás nikam nechtějí vzít, protože si nerozumíte v komunikaci. Oni sami nevědí, co by je bavilo a potřebují s tím pomoci. Pak jsou bohužel muži, kteří se prostě rozvíjet nebo posouvat nechtějí. Baví je jenom třeba koukat na TV, hrát nějaké hry nebo být s kamarády. V tomto případě si ale můžete být jistá, že vašemu příteli stačí pouze jistota toho, že vztah má. Nečekejte od takového muže, že s vámi něco bude vytvářet a podnikat.

Samozřejmě to může být i ta druhá varianta, o které jsem mluvil. Svým způsobem to můžeme vzít tak, že přítel, který vás nikam nebere, žárlí a cítí se ohrožen. Pak by bylo zase dobré se nebavit rovnou o tom, proč vás nikam nebere, ale zkusit se bavit o tom, co se v něm děje. Co prožívá, proč je pro něj lepší, aby chodil někam sám.

Přítel, který vás nikam nebere, rozhodně musí získat pocit, že informace, které by vám řekl, proti němu nebudete používat. Musí získat pocit, že ho pochopíte. Budete s ním sdílet to, co ho trápí a že se mu nebudete jakkoliv snažit díky těmto informacím ublížit. Tedy opět je důležitá komunikace. Přítel by měl s vámi vytvořil takové spojenectví, v rámci kterého se bude cítit bezpečně. Poté bude ochotný s vámi svůj problém probrat a celou situaci řešit. 

Pokud si nebudete, i přes rady v článku, se situací vědět rady, můžete se na mě obrátit na stránce konzultace.

 

 

Zdroj:

https://www.partnerske-vztahy.eu/pritel-me-nikam-nebere/

Sdílet tento článek:
Sdílet tento článek na Facebooku Sdílet tento článek na Twitter Sdílet tento článek na Google+