SVATEBNÍ TRENDY 2019

« seznam článků
Rubriky: Životní styl

publikováno: 28.05.2019

Na svatbách v roce 2019 bude opět převládat jednoduchost, elegance, čistota, radost a volnost s převládajícími přírodními motivy. Svoboda je to, o co nám všem jde, že? Nenechte se ničím svazovat a spoléhejte se na své pocity.

Co naplat, rady starších byly vždy tak trochu OUT. Udělejte si vše podle toho, jak to cítíte srdcem. Pravda vždy vychází ze srdce a ne z hlavy, takže se řiďte svým srdcem. Z toho budete mít největší radost. V popředí bude kouzlo čisté lásky a zamilovanosti. Zvolte vlastní originalitu, na kterou budete dlouho vzpomínat. Inspiraci klidně opět hledejte ve 20.-30. letech minulého století.
Romantika v roce 2019 je opět IN. Trendem je přirozenost, uvolněnost a přírodní materiály. Prostě BOHO styl.

Trendy, které frčí…

Velkým přetrvávajícím trendem je DIY, kdy si spoustu dekorací mohou nevěsty udělat samy.

Hitem stále zůstává macramé (což známe spíše pod pojmem drhání), které si nevěsty mohou vyrobit samy. Zavěsit je lze například do prostoru, vyzdobit s nimi obřadní místo, pověsit na zeď za novomanžele, nebo jej použít jako středový běhoun na svatební stůl.

Vyrobit si můžete také lapače snů a pomocí peříček i korálků dozdobit další dekorace, např. svícínky. Stejně tak je nesmrtelný i papír, ze kterého vytvoříte trendy květy. Využití je na vaší představivosti. Moc pěkná je květinová stěna, která se dá využít kromě dekorace jako originální pozadí pro fotokoutek.

Beton jede…

Trendem zůstává beton, ze kterého se vyrábí prsteny a šperky. Úchvatně vypadá v kombinaci s metalickými kovovými odstíny – bronzová, stříbrná, zlatá a růžovo-zlatá. Ale není to pro každého. Ke svatbě v přírodě nebo k eko svatbě betonové šperky pravděpodobně nezvolíte.

IN jsou stále botanické motivy, jako různé kaktusy, rostliny a druhy lístků. Ty se používají často na tiskoviny právě spolu s metalickým písmem a krasopísmem (níže v článku píšeme více o kaligrafii).

Trendy jsou RAW svatební dorty a cukrovinky

Víte, co znamená RAW? V překladu je to „syrový“, ale ve smyslu raw food jde o „živou stravu“. Tepelně upravená strava výrazně ztrácí své výživové hodnoty. Za hraniční se považuje teplota cca 42°C, nad kterou dochází ke zničení živin a důležitých enzymů.

Do RAW stravy se navíc nedává rafinovaný cukr, bílá „mrtvá“ mouka a průmyslově vyráběné polotovary. Nejen mladí chtějí žít zdravě, a proto jsou trendy raw dorty, dezerty a cukrovinky – více se o raw svatebních dortech dočtete níže v článku.

Pozor na styl typu „páté přes deváté“

Celkově je důležité držet se jednoho stylu, jednoduchosti a hlídat, aby vše k sobě ladilo. Jednoduchost ať zvítězí nad “přeplácaností”, a to ve všem; ať už se jedná o šaty, dort, kytici nebo svatební tabuli. Musí se to líbit hlavně vám a vašemu nastávajícímu.

Inspirace pro svatební barvy

Barvy pro svatby v roce 2019 jsou opět individuální – v duchu svobody. Nejvíce bude záležet na tom, jaké místo zvolíte pro svatební hostinu.

Trendy barvy roku 2019 jsou lomená bílá, ivory, slonová kost. Lomená bílá je bílá barva, která je lehce zbarvená (kapkou teplé barvy) do tónů žluté, zelené, hnědé nebo růžové. Lomená bílá je ideální v kombinaci s pastelovou sytou barvou.

Chcete-li jemnou a něžnou barvu, zvolte levandulovou. Podzim tradičně dozdobí oranžová a hnědá, kterých se nemusíte bát.

Tak jako v předcházejících letech se budou líbit veškěré odstíny fialové od světle pastelové až po tmavě purpurovou. Pastelové barvy pro jarní svatby jsou světle růžová, fialová, nebeská modř, mátová, krémová.

 

Zdroj:

https://www.svetsvateb.cz/2018/12/623136-svatebni-trendy-a-inspirace-roku-2019/

Sdílet tento článek:
Sdílet tento článek na Facebooku Sdílet tento článek na Twitter Sdílet tento článek na Google+