VÁNOČNÍ TRENDY 2019

« seznam článků
Rubriky: Životní styl

publikováno: 23.10.2019

Sledujete poslední výstřelky módy v oblasti vánoční výzdoby? Víte vůbec, jaké barvy letos pofrčí o vánočních svátcích? Představte si, že i vánoční barvy a dekorace můžou být trendy!

Už dávno neplatí, že se zajímáme jen o to, jestli se nosí krátké sukně, vysoké boty, džínsy a podobně. Moderní je sledovat nejžhavější novinky ze všech oblastí a nejinak je tomu i v případě vánočních dekorací, barev, světel a spousty dalšího. Rok co rok jsou obchody doslova našlapané ozdobami v nejrůznějších barvách, ať už originálních, které se používají nejčastěji nebo nějakých žhavějších (třeba s hvězdičkami, puntíky atd.). Řada lidí preferuje šílenější výzdobu, takže si vybírají mix všech možných barev a z nich pak doma tvoří možné i nemožné. Vždycky ale platí, že pro daný rok převládají určité barvy. Jednou je to zlatá, pak zase modrá, zkrátka vždy se nějaká ta barva Vánoc dostane na výsluní a hřeje se na vrcholu až do příštího roku, než jí zase jiná barvička sesadí.

Bílé Vánoce s nádechem romantiky

Jak už jsem psala na začátku, vánočním trendem pro letošní rok mezi barvami se stala na prvním místě bílá, kterou můžete klidně doplnit odstíny pastelových barev.

Pokud se pustíte do vánoční výzdoby vašeho obydlí, a vůbec nezáleží na tom, jestli je to rodinný dům nebo malý byt, rozhodně by v něm měla převládat právě bílá barva. Naprosto dokonale bude s bílou ladit třeba některý tón zelené, ideálně mátová či pistáciová, který můžete doplnit i ledově modrou, bude to vypadat super.  Sežeňte si k tomu ozdoby (nejoblíbenější jsou již dlouhá léta skleněné koule i baňky) a věnce s ledovým nádechem, k tomu vánoční osvětlení (světelné řetězy nebo krápníky) s bílými LED diodami a budete fakt IN.

Vánoční trendy z přírody

Přestože se v dřívějších letech na přírodní materiály dost zapomínalo a vše se pořizovalo v umělých verzích, začali se lidé poslední dobou vracet zpět nejen k tradicím, ale právě i k přírodě. Používání přírodních materiálů a vlastnoručně vyrobené doplňky jsou nejen kouzelné, ale také trendy. Je to cool, moderní a hlavně tím potěšíte každého, komu takový doma vyrobený dárek věnujete.

Co můžete vyrábět?

  • Ozdoby,
  • adventní věnce,
  • světelné dekorace,
  • různé cukroví,
  • ale třeba i netradiční strom.

Zkrátka cokoliv co máte rádi a zároveň to, co vám připomene tradiční staročeské vánoce (hoďte oko na ruční výrobu háčkovaných vánočních ozdob).

Na to, abyste se mohli do takové domácí výroby pustit, využijete v podstatě cokoliv – chvojí, šišky, sušené květy a ovoce, různé koření, ořechy, listí a další.

Samozřejmě, že není na škodu, když to doplníte i kupovanými drobnostmi, třeba ozdoby nebo světelné řetězy jsou pro takové účely skvělou volbou.

Vánoce pod rouškou fialové barvy

Druhou trendy barvou je fialová, ke které budete moci přidat nejen bílou barvu, ale také světle zelené odstíny. Tato kombinace je dokonalá a skvěle se vyjímá nejen na vánočním stromku, ale také mezi dekoracemi domu a jako součást vánoční výzdoby měst a obcí.  Perfektně vypadá i na adventním věnci, kdy fialové ozdoby doplníte například o bílé svíce. Někomu připadá fialová barva příliš smutná, ale věřte, že v kombinaci s bílou a zelenou to bude prima. V obchodech narazíte na tmavě fialové zvonečky, baňky, řetězy, koule a další dekorace.

Buďte trendy, ale nezbavujte se svých zásad

Obecně platí, že se většina lidí řídí podle toho, co právě nejvíce letí, to ale není až tak úplně pravda.

To, že vám v reklamě někdo něco tvrdí, ještě neznamená, že se tím musíte řídit. Není ale na škodu, když jste v obraze a víte, co je právě populární.

Milujete jinou vánoční barvu?

Nevadí, používejte ozdoby, na které jste zvyklí a pořiďte si k tomu pár těch, které jsou právě v kurzu, uvidíte, že budete spokojení, protože budete mít nejen své oblíbené barvy, ale zároveň ty, co jsou největším hitem letošních Vánoc.

Ostatně stále platí, že nejvíce oblíbenými vánočními barvami jsou červená, zlatá, modrá a stříbrná.

 

Zdroj:

https://www.vanocnisen.cz/vanocni-trendy/

Sdílet tento článek:
Sdílet tento článek na Facebooku Sdílet tento článek na Twitter Sdílet tento článek na Google+