VÍCE NEŽ POLOVINA POUŤOVÝCH ATRAKCÍ V ČR NEPROŠLA KONTROLOU

« seznam článků
Rubriky: Kvalita

publikováno: 05.06.2019

Většina závad, jež zjistila Česká obchodní inspekce, byla odstraněna v průběhu samotných prověrek. Dvě lanová centra v důsledku kontroly dobrovolně ukončila činnost.

Se začínající jarní sezónou se spotřebitelé dozvídají o výsledcích loňských bezpečnostních kontrol ČOI na zábavných zařízeních. V roce 2018 bylo zrevidováno celkem 90 pouťových atrakcí a lanových center u 40 provozovatelů. Inspektoři zjistili snadno řešitelné nedostatky, jako jsou výše položená nástupiště na atrakci, nerovnosti ploch, ale i nedostatečné zádržné prostředky nebo chybějící pásy autíček, ostré hrany v jednotkách pro pasažéry, nezakryté pružiny trampolín či nedodržení pravidelné kontroly lanového centra.

V důsledku těchto zjištění byl zakázán provoz 47 samostatných atrakcí. Na většině z nich provozovatelé odstranili závady již před koncem inspekce. V jednom případě se jednalo o dokumentační porušení zákona, za které byla na místě uložena jednorázová pokuta ve výši 5000 Kč. Pouze dvě lanová centra musel majitel uzavřít a ukončit jejich provoz.

 

Zdroj:

https://spotrebitele.dtest.cz/clanek-7225/vice-nez-polovina-poutovych-atrakci-v-cr-neprosla-kontrolou

Sdílet tento článek:
Sdílet tento článek na Facebooku Sdílet tento článek na Twitter Sdílet tento článek na Google+