VIDEO ROZHOVOR ZÁRUKA KVALIT - INTERNETOVÁ TELEVIZE A HODNOTÍCÍ PORTÁL

« seznam video rozhovorů zpět na Záruku kvalit

Záruka kvalit Ivo Buchtela - interview

 

Ivo Buchtela - zakladatel internetového portálu Záruka kvalit - elektronické knihy Přání a stížností.

 

 

  1. Jak se zrodil nápad založit hodnotící portál Zárukakvalit.cz?

Jednou jsme navštívili s kamarádem bar v Brně, kde byla velice příjemná obsluha a vládla tam velice příjemná atmosféra. V té chvíli mě napadlo, že by nebylo špatné založit internetový portál, na kterém bychom mohli tyto lidi a vlastně celé firmy pochválit, nebo i zkritizovat za to, co dělají. Déle jsme o tom přemýšleli a já zavolal svému dalšímu kamarádovi, který je odborníkem přes IT, aby mi řekl svůj názor, co by to všechno obnášelo a podobně. Řekl mi, že je to nápad skvělý, ale největší problém bude naplnit databázi firem, aby na naše stránky někdo chodil. Takže asi před třemi lety jsme začali s plněním této databáze. Začátky byly složitější, najali jsme si i lidi, kteří tyto databáze plnili a postupně se začal portál Zarukakvalit.cz plnit. Jde o to, že je to hodnotící portál, kde lidé mohou vyjádřit svoje přání a stížnosti. A zdůrazňuji, že jde opravdu o jejich přání, to znamená, že tím mohou dát zpětnou vazbu konkrétnímu podnikateli, který tuto službu provozuje.

 

  1. Bylo v době vašich začátků více takovýchto webů? Jak jste se chtěli odlišit?

Když jsme začínali, byli jsme jedni z prvních takovýchto webů, ovšem ne jediní. Naše odlišení spočívalo v tom, že jsme se snažili obsáhnout v naší databázi nejrůznější kategorie podnikání. Nechtěli jsme se věnovat třeba pouze kvalitě restaurací nebo benzinových pump, ale široce se soustředit na celou republiku a různá odvětví byznysu.

 

  1. Narazili jste v počátcích podnikání, nebo i později, na nějaké překážky?

Vyloženě na nepřekonatelné překážky jsme nenarazili. Jediné, co občas musíme řešit, jsou okolnosti zápisu konkrétní firmy do naší databáze. Každá firma je okamžitě informována mailem, že do našeho katalogu byla přidána. 95 procent firem s tím nemá žádný problém, zbývající procenta se ozvou, že jsme je k nám zadali bez jejich vědomí. To chci uvést na pravou míru. V žádném případě nepostupujeme protiprávně, a veškeré informace, které o firmě získáme, jsou veřejné informace běžně dostupné na internetu. Naopak ještě oproti jiným podobným serverům firmy o zápisu informujeme, což není běžnou praxí na trhu.

 

  1. Co nabízíte registrovaným firmám a uživatelům?

Registrovaným firmám nabízíme především prezentaci a zviditelnění na internetu. V základním zápise je to zdarma, firma má potom možnost tento zápis rozšířit do placené formy, což jí přináší další výhody. To je například zviditelnění akcí, veškeré informace o dané firmě z celého internetu můžeme propojit, samozřejmě i reakce na hodnocení zákazníků.

Uživatelé pak mohou své oblíbené firmy hodnotit a poskytnout tak zpětnou vazbu dalším zájemcům o jejich služby. Navíc se mohou zapojit do různých soutěží, jako například o mobilní telefon či tablet.

V současné době chystáme i nějaké novinky. Nyní rozjíždíme nabídku reportáží, interview a videoklipů pro firmy a podnikatele s rozšířeným zápisem. V příštím roce to pak bude mobilní aplikace našeho webu.

 

  1. Naplnila se počáteční idea vašeho podnikání?

Dá se říct, že se postupně naplňuje. Celý smysl našeho portálu tkví ve snaze o zkvalitnění služeb v České republice a o to, aby firmy měly zpětnou vazbu na své zákazníky. Mohou pak zjistit, co by měly napravit a vylepšit ve svém podnikání, nebo naopak co u nich zákazníci opakovaně a rádi vyhledávají.

 

V tomto katalogu je v současné době registrováno více než 87 tisíc firem (restaurace, realitní kanceláře, cestovní kanceláře, obchody, veřejné služby a jiné instituce), které je možné hodnotit.

 

Pro ZÁRUKU KVALIT Lenka Vaníčková

Sdílet tento článek:
Sdílet tento článek na Facebooku Sdílet tento článek na Twitter Sdílet tento článek na Google+