ČLÁNKY, AKTUALITY A NOVINY ZÁRUKY KVALIT

Nominace na Českého lva jsou venku. Kdo si letos sošku odnese?
18.01.2018
Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) vyhlásila nominace pro 25. ročník cen Český lev. Akademici vybírali z 51 celovečerních hraných, animovaných a dokumentárních filmů uvedených do distribuce v roce 2017.
V loňském roce hygiena zavřela stovky podniků
16.01.2018
Každý rok kontrolují hygienici stovky podniků a zdaleka ne všechny splňují přísná pravidla provozu. Rok 2017 nebyl výjimkou.
Kapela Chinaski v nové sestavě už na jaře
12.01.2018
Na konci roku 2017 jedna z nejúspěšnějších tuzemských kapel - Chinaski - oznámila konec. Ne ale definitivní. Na jaře se představí v nové, omlazené sestavě!
Dejte si pozor na jablka z Polska!
09.01.2018
Česko opět řeší problém s polskými jablky, u jedné šarže Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zjistila přítomnost pesticidu, testovaný vzorek překročil limit více než sedmkrát. Informace už se dostala také do systému rychlého varování.
Vyznáte se v označování kvality potravin?
08.01.2018
Často na potravinách, které běžně kupujeme, nacházíme nejrůznější označení. Víte však, co jednotlivé pečetě a značky znamenají? Přinášíme vám jejich přehledný souhrn.
Nedodržujete svá předsevzetí? Letos se vám to povede!
04.01.2018
Každý rok totéž. Chci zhubnout, ušetřit peníze, začít cvičit, přestat kouřit, změnit práci. Předsevzetí, která si v lednu dáte a v únoru už o nich nevíte. Novoročních cílů ale nedosahujeme proto, protože jsou to prostě předsevzetí, ale proto, že většinou nevíme, jak je formulovat, uchopit a nevzdat se jich, když se během několika týdnů nebo měsíců nenaplňují.
Čím se v roce 2017 prohřešili obchodníci v ČR?
04.01.2018
Také v uplynulém roce jste mohli na pultech obchodů narazit na potraviny, které nevyhovovaly normám. Někteří prodejci totiž neváhají nechat v prodeji i takové jídlo, do kterého už se pustila plíseň. Web Vitalia.cz sestavil přehled nejhorších potravin za uplynulý rok.
K Vánocům patří kapr. Jak vybrat toho nejlepšího?
19.12.2017
Kapr na Vánoce je už tradicí. Pokud ho vybíráte na vánočních trzích nebo u supermarketů z kádí, měli byste si dát pozor na to, abyste koupili opravdu kvalitní a chutné kusy! A jak je poznáte?
Kvalitní vánoční svařák? Máme recept!
18.12.2017
Kdo by si v tuhé zimě rád nedal svařák. Když nechcete riskovat, co za náhražku vám prodají na vánočních trzích, připravte si ho sami v pohodlí domova!
Policejní prezident ocenil policisty v Hodoníně
11.12.2017
Medaile za výkon služby udělené policejním prezidentem a pamětní listy převzali v sále Evropy na slavnostním ceremoniálu nejlepší policisté územního odboru PČR Hodonín.
Pod Joštem v Brně se letos bruslí
11.12.2017
Socha Jošta na Moravském náměstí v Brně jako by vyrůstala z ledu. Plocha před Místodržitelským palácem se změnila ve velké kluziště, které se slavnostně otevřelo ve středu 6. prosince 2017 v 16 hodin. Bruslaři se mohou sklouznout i přímo pod Joštovou sochou, kterou zepředu a zezadu chrání nízký mantinel.
Pavel Helan na koncertě pobavil dospělé i děti
05.12.2017
V neděli 26. listopadu jsme natáčeli na koncertě zpěváka Pavla Helana na Hvězdárně a planetáriu Brno. Koncert probíhal na podporu sociálních služeb Slezské diakonie v Brně.
Nadační fond Víly pro děti připravuje vernisáž
28.11.2017
7. prosince 2017 se ve Fun Clubu v Brně objeví víly! A ne ledajaké. Víly pro děti je nadační fond, který už přes rok pomáhá postiženým dětem i jejich rodinám v ulehčení jejich životní situace.
Zpěváci Petr Kolář a Michal David přes palubu!!!
27.11.2017
Nadace Šťastná hvězda bude křtít, a to hned dvakrát! Do světa vypluje charitativní kalendář Pod hvězdami, ve kterém pózovali mnozí umělci jako např. Petr Kolář a Michal David. Ti se také stanou kmotry celé akce. A proč přes palubu? Vše se bude odehrávat na lodi!
Komplexní správa vozového parku? S námi již dnes!
24.11.2017
Jste správci vozového parku? Chcete pomoci s řešeními, která by zefektivnila vaši práci? Pak jsme tu pro vás. Trakm8 je přední technologická společnost v oboru správy vozových parků, pojišťovací telematiky, optimalizace a kamerových systémů do automobilů. V současné době máme ve správě více než 215 000 jednotek. Trakm8 je ideální volbou pro každého podnikatele a správce vozového parku, ať už ...
Pavel Helan vystoupí na Hvězdárně v Brně
20.11.2017
Zpěvák vystoupením podpoří sociální služby Poradny rané péče DOREA a střediska ELIADA Brno.
Natalie Imbruglia dvakrát v České republice!
15.11.2017
Hned dvakrát vystoupí australská zpěvačka, skladatelka, herečka a modelka Natalie Imbruglia vystoupí v České republice. Nejdříve potěší své fanoušky 29. listopadu v brněnském Semilasu, o den později pak zazpívá v pražském SaSazu. Autorka a interpretka megahitu Torn do Česka přijede s doprovodnou kapelou.
Nové operetní Studio z.s. pořádá Vánoční koncert v kulturním centru Semilasso
14.11.2017
Jak jsme vás již informovali, Nové operetní studio naladí své posluchače do Vánocm, a to 6. prosince v kulturním centru Semilasso.
Doteky léčí, ale mnoho lidí z nich má obavu
03.11.2017
Stále méně kolem sebe vidíme hřejivé objetí. I přes zdánlivou "obyčejnost" je to ten největší projev intimity, který si můžeme projevit - ve vztahu, v přátelství i v rodině.
Vedení týmu se naučíte v přírodě
02.11.2017
Přinášíme medailonek Petra Jana Juračky, který se ve způsobech vedení týmu inspiroval v přírodě. Je totiž kromě populizátora vědy také biologem.
V Moravské Nové Vsi se snoubily chutě vína a dýní
30.10.2017
Ve svátek 28. října měli v Moravské Nové Vsi jasný program. Místní vinaři otevřeli své sklepy a vy jste tak mohli ochutnat nejen jejich skvělá vína, ale také dýňové speciality.
Michal Pastier - muž, který stvořil
24.10.2017
Michal Pastier je nejznámější slovenský kreativec. Kde sbírá stále nové kreativní nápady a jak nesplynout s okolím?
Jaroslava Valová:
17.10.2017
Jaroslava Valová je zakladatelka společnosti SIKO KOUPELNY & KUCHYNĚ a vystoupí na Konferenci Leadership Brno.
Petr Bende vyrazí na vánoční turné. Zahraje i ve Vídni!
16.10.2017
17 zastávek čítá letošní vánoční turné zpěváka Petra Bende. Během něj navštíví Čechy, Moravu a dokonce Rakousko.
Moravský podzim v Brně s příchutí revoluce
12.10.2017
Sto let od revoluce, která proměnila svět a určila svéráz 20. století, bude jistě žhavým tématem podzimu 2017. 
Jak zůstat autentickým leaderem? Na to odpoví Šimon Pánek
09.10.2017
Šimon Pánek je ředitelem neziskové organizace Člověk v Tísni. V neziskové sféře je motivace opravdu potřeba.
Slet bubeníků - to jsou rytmy bez hranic na tisíc způsobů
06.10.2017
Již pošestnácté bude republikou křižovat ojedinělý putovní koncert – festival Slet bubeníků. Letos s poditulem Dark side of the Groove.
Největší muzeum jukeboxů na světě Terra Technica slavnostně otevřel Karel Gott
03.10.2017
Tisíce návštěvníků a velkolepá show s Karlem Gottem. Tak lze shrnout Grand Opening největšího muzea jukeboxů na světě Terra Technica, který se konal v sobotu 23. září v Excalibur City v Hatích na Znojemsku.
Leadership pod palbou! Takto dobrodružně zní název příspěvku Kateřiny Bernardové
03.10.2017
Dalším z řečníků Konference Leadership Brno 2017 je PhDr. Kateřina Bernardová - emeritní plukovník a sociální psycholog v Armádě ČR.
4. ročník konference Leadership Brno bude 13.11. a nabídne pestrou směsici řečníků!
26.09.2017
Smyslem 4. ročníku konference je odpovědět na otázku: Jak vytvářet prostředí, ve kterém jsou lidé spokojení a zároveň dosahují výjimečných výsledků? Pořadatelé pozvali 7 řečníků z odlišných prostředí. Nejúspěšnější zástupce start-upů, korporací, neziskového sektoru, rodinných a svobodných firem. Zadání pro řečníky je velice jednoduché: sdílet co nejvíce případových studií a "best ...
Petr Ludwig na konferenci Leadership Brno promluví o vlivu tzv. stylu reciprocity
26.09.2017
Petr Ludwig je muž mnoha činností. Publicista i ředitel velké instituce. Ten na konferenci Leadership rozhodně nesmí chybět!
Básník Václav Hrabě ožije 6. června v Třebíči
31.05.2017
Již příští týden, přesněji 6. června 2017, proběhne v třebíčském studentském klubu Íčko přednáška a výstava fotografií naší šéfredaktorky Lenky Vaníčkové. Celá akce nese název „I nádraží je katedrála“.
Festival CAVE BEAT naplní jeskyně muzikou!
26.05.2017
CAVE BEAT aneb nevšední hudební, smyslový a emoční zážitek v jeskyních, startuje už v sobotu 27.5.2017! Stejně jako minulý rok se i letos můžete těšit na další festivalový ročník v nádherném prostředí moravských jeskyní. A vězte, letošní ročník bude to stát za to!
Představuje se Vám team Záruky kvalit!
07.03.2017
Náš webový portál Záruka kvalit funguje už pět let. Za tu dobu jsme získali spoustu fanoušků a pravidelných diváků našich reportáží. Často se nás ale ptáte, kdo je kdo v našem teamu. Občas někoho zahlédnete na zákulisních fotografiích na Facebooku, ale přesně nevíte, o koho se jedná a jakou pozici na portálu Záruka kvalit zastává.