ČLÁNKY, AKTUALITY A NOVINY ZÁRUKY KVALIT

1  2  3  4  5  6  7  8  9
nebo přejít přímo na stranu
Repromedicína - vyšší šance na otěhotnění
25.02.2020
Reprodukční medicína je na poli lékařství pořád relativně mladým oborem, vždyť první dítě ze zkumavky přišlo na svět teprve před 41 lety. Ovšem díky moderním technologiím a testům se tato oblast posouvá neustále kupředu a lidé potýkající se s neplodností mají stále vyšší šanci, že na konci léčby bude jejich vlastní zdravé dítě. 
Jak je to s elektronickými cigaretami?
17.02.2020
E-cigarety jsou méně škodlivé než ty běžné, a proto mohou pomoci v boji se závislostí, která ročně stojí příliš mnoho životů i peněz. Jejich líbivé příchutě však můžou vést u dospívajících a mládeže k nebezpečnému zlozvyku, kterému by se za jiných podmínek třeba vyhnuli.  
Používáme příliš kosmetiky
11.02.2020
Kosmetické výrobky nám pomáhají udržet se čistí, zdraví, krásní a usnadňují nám život. Spoléháme na jejich bezpečnost, podléhají pravidlům a normám EU. Nejspíše je však používáme více, než je zdrávo, jak zjistila francouzská Laboratoř pro zjišťování chemických rizik pro spotřebitele LERCCO.  
Vinařský šampion je z Mušlova u Mikulova
06.02.2020
Jubilejní desátý ročník udílení cen Vinařství roku 2019 ovládlo vinařství Vican z malé vesničky Mušlov u Mikulova. Soutěž, kterou organizuje Svaz vinařů ČR, rozhodla kromě celkového vítěze také o několika menších cenách.  
Největší chyby při hubnutí
28.01.2020
Hubnutí je proces, který může být pro některé lidi celkem namáhavý. Mnoho lidí navíc dělá při snaze zhubnout úplně zásadní chyby, které jim cestu k vysněné postavě komplikují.
Aromaterapie a v čem pomáhá
20.01.2020
Aromaterapie a vonné oleje se těší oblibě mezi spotřebiteli z celého světa. Některým prostě jen vyhovuje jejich vůně, jiní je považují za léčivé. O tom, jak je to ve skutečnosti s účinky aromaterapie při použití 100% esenciálních olejů, píše v dubnovém vydání svého časopisu americká spotřebitelská organizace Consumer Reports (CR).  
Tipy na dovolenou na horách
10.01.2020
Pomalu se rozjíždí jarní prázdniny, které navzdory svému názvu představují pro nás i naše ratolesti zimní radovánky. Kam vyrazit, když jste vyznavači lyží a zimní turistiky? A kde si užijete třeba i prodloužený víkend?
Echinaceou proti chřipce
06.01.2020
Echinecea. Zázračná rostlinka pro naše zdraví. Představuje silně působící imunostimulační prostředek. Nejvíce účinných látek se nachází v kořenech, ale lze využívat i nachové okvětní lístky. V listech je účinných látek méně. Léčivý účinek je zřejmě dílem celého komplexu těchto látek.
Tradice a zvyky na Vánoce - VELKÝ PŘEHLED
20.12.2019
Vánoce (z něm. Weihnachten svaté noci) jsou v křesťanské tradici oslavou narození Ježíše Krista. Spolu s Velikonocemi a Letnicemi patří k nejvýznamnějším křesťanským svátkům, slaví od 25. prosince do první neděle po 6. lednu. 25. prosinec jako datum Kristova narození uvádějí někteří křesťanští teologové již ve 3. století a oslava tohoto narození je dosvědčena poprvé v Římě kolem roku 336. Všeobecně se Vánoce v církvi slaví od 7. století.
Proč spolu partneři nespí?
12.12.2019
Udržet vášeň v dlouhodobém vztahu je těžké samo o sobě. Někdy této snaze nepřejí ani životní okolnosti. Americký novinář Michael Castleman dal dohromady výsledky několika respektovaných studií o sexuálním životě párů. Na základě výpovědí 6785 Američanů, kteří se na výzkumech podíleli, označil nejčastější důvody, které nepřejí chuti na sex s partnerem. Podívejte se s námi, jaké to jsou.
Mikuláš a jeho tradice
05.12.2019
Svatý Mikuláš z Myry byl biskup v Myře v Lykii. Už za svého života byl velmi oblíbený mezi lidmi, proslul štědrostí k potřebným, jako obránce víry před pohanstvím a zachránce nespravedlivě obviněných.
Obézní děti - strašák současnosti
28.11.2019
Otázkou obezity dětí a mládeže a zdravé výživy se v nedávné době zabývaly hned tři evropské spotřebitelské organizace – italská Altroconsumo, španělská OCU a slovinská Zveza Potrošnikov Slovenije (ZPS). Zatímco Italové a Španělé řeší příčiny dětské obezity, slovinský průzkum se týkal stravovacích návyků studentů vysokých škol.
Kartonové obaly škodí životnímu prostředí
14.11.2019
Americký deník New York Times se zamýšlí nad ekologickými dopady rozvoje obchodu přes internet. Nakupování přes internet má významný dopad na dopravu a s ní spjaté vypouštěné emise, je s ním také spojeno plýtvání obalovými materiály.  
Džus, který není z ovoce? Běžná praxe
07.11.2019
Obrázky ovoce na obalu mnohdy lákají zákazníky, kteří si chtějí dopřát kvalitní ovocné produkty, ne vždy však odpovídají skutečnosti. Praxi některých výrobců s používáním obalů s obrázkem ovoce, které však tvoří zcela zanedbatelnou část složení, kritizuje belgická spotřebitelská organizace Test-Achats.  
1  2  3  4  5  6  7  8  9
nebo přejít přímo na stranu