ČLÁNKY, AKTUALITY A NOVINY ZÁRUKY KVALIT

1  2  3  4  5  6  7  8  9
nebo přejít přímo na stranu
Sobotní Food Day Festival přivezl finalistu MasterChefa i Maxijedlíka
16.04.2024
Uplynulý víkend se mohl v Brně pyšnit nejen opravdu teplým počasím, ale i Food Day Festivalem, který s sebou přinesl i známé tváře. V rámci programu mohli návštěvníci v první řadě ochutnat dobré jídlo z jednotlivých stánků, kde na ně čekalo například prase na rožni, řadu hamburgerů, ale i červíky. Na festivalu ale nechyběl i program kulturní, který zahrnoval pohádku pro děti, kulinářskou show, nebo i Maxijedlíkův pokus o překonání nového rekordu.   KULINÁŘSKÉ VYSTOUPENÍ FINALISTY "MASTERCHEF ČESKO" Na hlavním pódiu se zájemci o dobré jídlo mohli pokochat také kuchařským umem Jakuba Menšíka, kterého můžete znát, jako jednoho ze soutěžících televizní soutěže "MasterChef Česko 2023" Jakub byl v té době finalistou soutěže a také výtězem bagetové výzvy Bageterie Boulevard. Je také milovníkem streedfoodu, a proto si rozjel svůj vlastní Foodtruck.   MAXIJEDLÍKŮV DALŠÍ REKORD Dalším vystupujícím byl známý Maxijedlík Jaroslav Němec z Bystrého, který na brněnský Špilberk přijel pokořit další rekord. Pokusil se během pěti minut sníst co nejvíce kuřecích srdíček. Přestože horké počasí hrálo proti němu, podařilo se mu ve stanoveném časovém limitu zpořádat neuvěřitelných 391 kousků tohoto pokrmu - váhově pak 2,346 kilogramu.
Aprílové počasí - proč ho vůbec máme?
15.04.2024
Venku to právě vypadá opravdu jako na apríla. Už jsme vytáhli ze skříní krátké rukávy a sukně a teď abychom se zase vraceli do zimních kabátů. Právě toto počasí je ale pro duben typické. Proč se vlastně říká aprílové počasí a kde je jeho původ?
Trendy kabelky na jaro a léto 2024
10.04.2024
Módní kabelky jara a léta 2024 zaujmou různými tvary a barvami. V této sezóně návrháři vsadili na osvědčené modely, jako jsou tzv. baguette nebo kožené kufříky, obohacené o zajímavé detaily v podobě řetízků, střapců nebo šperkových ozdob.
Osobnost měsíce: Iveta Bartošová
08.04.2024
Zpěvačku Ivetu Bartošovou asi nemusíme představovat. Její kariéra i osobní život se dotkla velké části z nás. Proto jsme si ji také zvolili jako osobnost měsíce dubna. A to tentokrát nejen z důvodu, že v dubnu slavila své narozeniny, ale ve stejném měsíci bohužel z tohoto světa odešla. Co vše o ní ještě nevíte?
Recept měsíce: Zelený zázrak v kuchyni
05.04.2024
Bylinky patří ke kuchyni jako nože a vidličky. Dodají každému jídlu barvu, chuť i aroma. Mají širokou škálu použití a na vás už je pouze zvolit si ty, které lahodí vaší chuti nejvíce. A na závěr článku vám poradíme, jaké bylinky se dají vypěstovat přímo v kuchyni a jak na to.
Zahrada v dubnu - nesmíme nic podcenit
03.04.2024
Doteď jsme kolem zahrady spíše procházeli, upravovali a připravovali půdu, prostě jsme se chystali na sezónu. A ta je tady! :-) Co nás čeká v dubnu a nač nezapomenout?
Zelený čtvrtek
28.03.2024
Zelený čtvrtek je nedílnou součástí Velikonoc. Co můžete od tohoto dne očekávat a co bychom správně měli dělat?
Velikonoční pečení hravě
26.03.2024
Taky už se vám sbíhají sliny na všechny ty velikonoční sladkosti? Přinášíme vám pár nejlepších receptů, se kterými prostě nemůžete šlápnout vedle!
Velikonoční týden a význam jednotlivých dní
25.03.2024
Velikonoce se přiblížily na dosah ruky, právě prožíváme velikonoční (pašijový) týden. Pojďme si představit jednotlivé dny a zvyky s nimi spojené.
Jarní rovnodennost
20.03.2024
To, že se jaro blíží, už vnímáme celý březen. Ale DNES je ten den. Dnes nastalo jaro, jehož start zapříčinila jarní rovnodennost. Pojďte se o ní něco dozvědět.
Brzké jarní putování - Pálava stojí za to!
18.03.2024
Tento měsíc Vás pozveme do přírodní perly jižní Moravy - tou je podle nás Chráněná krajinná oblast Pálava. Vyrazit takto v březnu, v rozpuku jara, má spoustu výhod. Jednou a nezanedbatelnou je minimum turistů. V létě je to tam totiž takzvaně "jako na Václaváku".
Zahrada v březnu - nejdůležitější měsíc v roce!
14.03.2024
Měsíc, na který čekají nejen všichni milovníci jara a slunce, ale hlavně zahrádkáři, je tu! Březen je prý nejdůležitější ze všech měsíců, co se týče péče o naši zahradu. Vždyť když dáte dobrý základ půdě a rostlinám, později se vám stonásobně odmění.
Barefoot boty - nejlepší první krůčky Vašich nejmenších
12.03.2024
V pravidelné rubrice Děti a jejich svět se tentokrát zaměříme na první boty. V poslední době je nejoblíbenější obuv pro první krůčky takzvaná "barefoot" obuv. Co to vlastně je? A proč je vhodná i pro dospělé? V první článku se dozvíte vše o barefoot a ve druhé části o výběru prvních botiček pro vaše miláčky.
V březnu 1869 spatřila světlo světa Periodická tabulka prvků
08.03.2024
Pokud nejste zrovna vědci či fanoušci chemie a fyziky, možná vám toto slovní spojení způsobí spíše nepříjemné pocity v břiše (upřímně - jako nám v redakci :-D). Museli jste se učit prvky nazpaměť, v tabulce se orientovat a vlastně postrádali smysl toho všeho. Věřte ale, že pan Mendělejev učinil opravdu velkou věc!
1  2  3  4  5  6  7  8  9
nebo přejít přímo na stranu